WhatsApp ile Hemen Ulaş!

İade ve Teslimat Şartları

Sipariş numaranızı “…….” başlığı altında bulunan “SİPARİŞLERİM” butonuna tıklayarak görebilirsiniz.

Tüketici Hakları Kanunu gereğince belirtilen kusurların dışında kitap vb. basılı materyallerin iadesi mümkün değildir. Bu yüzden sitemizden satın alınan ürünler için iade kabul edilmemektedir.
Ancak;

1 - Satılan ürünün hatalı olması durumunda:

Ürünlerle ilgili sorunlarda:
Teslimat sırasında fark edilmesine imkan olmayan sorunlar bu kapsama girer.
Bu konudaki iadenizin kabulü için:
- İade edeceğiniz ürünle ilgili faturanız ürünlerle birlikte gönderilmelidir.
- İade işlemi teslim tarihini takip eden üç iş günü içinde başlatılmış olmalıdır.
- İade edilen ürünler teslimatı sağlayan kargo firması ile geri gönderilmelidir.
afmmagaza.com iade gerekçesini değerlendirecek ve yukarıda sıralanan koşullara uygun olması durumunda sorunlu ürünleri yenileriyle değiştirecektir. Böyle bir durumda iade ve yeniden gönderme aşamalarının tüm masrafları afmmagaza.com tarafından karşılanacaktır. Ürünün iadesinin yukarıdaki koşullara uygun bulunmaması, ürün değişimi, iadesi veya teslim adresinin yanlış girilmesi ve iade talebi sürecindeki tüm masraflar müşteriye ait olacaktır.


2 - Teslimatçı firmadan (kargodan) kaynaklanan sorunlarda:

Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak ürünü getiren kargo görevlisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer kargo firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır. Ancak paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra kargo firması görevini düzgün bir şekilde yapmış sayılır. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, tutanağın fotoğrafını göndermelidir.
 
 
TESLİMAT ŞARTLARI

Ürünleriniz stok durumuna göre siparişiniz onaylandığında tedarik edilmekte ve sonrasında kargoya verilmektedir. Siparişinizin onaylanabilmesi için satın almış olduğunuz ürünlerin ücretinin kredi kartı, havale, kapıda ödeme vb. ile ödenmesi gerekmektedir. Onaylanan siparişler en geç 30 gün içerisinde teslim edilecektir.
 
Teslimat Sırasında İbraz Edilmesi Gereken Belgeler

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu’nun 27/12/2016 tarih ve 2016/DK-YED/517 sayılı kararı ile onaylanan Posta Gönderilerine İlişkin Güvenlik Tedbirlerine Yönelik Usul ve Esaslara istinaden gönderi kabulünde uygulanacak yeni kural gereği ürünlerinizi kargo görevlisinden ya da mağaza personelinden alırken ehliyet, nüfus cüzdanı veya pasaportunuzu göstermeniz gerekmektedir.
 
Teslimat Sırasında Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

ALICI, ürünlerini kargodan teslim aldığı esnada paket içeriğini kontrol etmekle ve hatalı/eksik ürün olması durumunda kargo firmasına tutanak tutturmakla yükümlüdür. Aksi halde faturada yer alan adette Ürünlerin SATICI tarafından ALICI’ya tam ve eksiksiz teslim edildiği ve ALICI tarafından ürünlerin tam ve eksiksiz teslim alındığı kabul edilecektir.
 


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.